Motieven om niet te lenen

Hbo, naar Eerste- of ouderejaars (in %)
N = 1903
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordEerste- of ouderejaars20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolEerstejaars23%25%28%24%21%
Ouderejaars24%26%28%26%24%
2Eerstejaars3%6%4%5%5%
Ouderejaars6%5%5%5%6%
3Eerstejaars11%12%9%14%11%
Ouderejaars10%9%9%10%11%
4Eerstejaars23%13%18%17%18%
Ouderejaars18%18%19%21%20%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars41%43%41%39%45%
Ouderejaars42%42%40%38%39%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolEerstejaars34%30%36%37%36%
Ouderejaars29%26%28%29%26%
2Eerstejaars14%11%13%12%15%
Ouderejaars11%10%10%11%9%
3Eerstejaars13%12%10%15%15%
Ouderejaars12%12%13%13%14%
4Eerstejaars15%20%18%15%17%
Ouderejaars20%22%21%20%21%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars23%26%23%21%17%
Ouderejaars28%30%28%27%30%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolEerstejaars23%24%23%22%24%
Ouderejaars20%19%21%21%19%
2Eerstejaars8%8%7%6%9%
Ouderejaars8%8%7%7%9%
3Eerstejaars13%12%15%14%13%
Ouderejaars12%13%12%15%15%
4Eerstejaars27%25%25%22%22%
Ouderejaars25%25%25%24%27%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars30%32%30%36%32%
Ouderejaars36%36%35%33%30%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolEerstejaars43%47%50%43%43%
Ouderejaars52%51%51%51%46%
2Eerstejaars18%18%17%16%20%
Ouderejaars17%17%17%17%19%
3Eerstejaars14%15%16%18%18%
Ouderejaars15%15%15%15%15%
4Eerstejaars15%11%9%14%11%
Ouderejaars10%8%9%11%11%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars9%9%8%9%8%
Ouderejaars6%9%8%7%8%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolEerstejaars44%47%53%46%42%
Ouderejaars47%48%48%45%37%
2Eerstejaars14%19%15%23%19%
Ouderejaars17%17%18%18%17%
3Eerstejaars24%17%18%16%17%
Ouderejaars19%18%17%19%22%
4Eerstejaars15%11%9%10%16%
Ouderejaars12%12%11%12%15%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars4%6%5%5%7%
Ouderejaars4%6%5%6%8%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolEerstejaars21%24%25%23%19%
Ouderejaars22%20%21%19%16%
2Eerstejaars13%13%13%9%13%
Ouderejaars12%11%9%12%12%
3Eerstejaars20%16%18%19%19%
Ouderejaars18%18%17%17%16%
4Eerstejaars23%24%22%28%23%
Ouderejaars24%23%24%26%27%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars24%24%22%21%26%
Ouderejaars24%28%28%27%30%
N19032769253830412369
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol