Motieven om niet te lenen

Hbo, naar Ouders gestudeerd (in %)
N = 1816
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordOuders gestudeerd20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho30%33%35%31%29%
Een of beide ouders ho gestudeerd16%17%19%19%17%
2Beide ouders lager dan ho7%6%5%7%6%
Een of beide ouders ho gestudeerd3%4%4%3%5%
3Beide ouders lager dan ho11%11%10%10%12%
Een of beide ouders ho gestudeerd9%9%8%10%10%
4Beide ouders lager dan ho19%16%17%19%19%
Een of beide ouders ho gestudeerd21%18%21%21%21%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho34%34%34%33%35%
Een of beide ouders ho gestudeerd51%52%48%47%47%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho26%24%27%29%24%
Een of beide ouders ho gestudeerd35%31%33%32%31%
2Beide ouders lager dan ho11%8%10%10%10%
Een of beide ouders ho gestudeerd13%12%11%13%11%
3Beide ouders lager dan ho11%12%13%11%13%
Een of beide ouders ho gestudeerd13%11%11%15%14%
4Beide ouders lager dan ho21%21%20%20%22%
Een of beide ouders ho gestudeerd18%22%21%18%19%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho32%34%29%30%31%
Een of beide ouders ho gestudeerd21%24%24%22%25%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho20%19%23%21%21%
Een of beide ouders ho gestudeerd20%21%20%19%19%
2Beide ouders lager dan ho7%8%8%6%7%
Een of beide ouders ho gestudeerd8%8%7%8%11%
3Beide ouders lager dan ho12%13%12%14%14%
Een of beide ouders ho gestudeerd12%12%13%16%14%
4Beide ouders lager dan ho24%25%25%24%26%
Een of beide ouders ho gestudeerd27%24%26%24%28%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho37%35%33%36%32%
Een of beide ouders ho gestudeerd32%36%34%33%29%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho49%50%48%50%48%
Een of beide ouders ho gestudeerd52%51%54%50%44%
2Beide ouders lager dan ho18%17%17%16%18%
Een of beide ouders ho gestudeerd17%17%16%18%20%
3Beide ouders lager dan ho15%15%16%14%15%
Een of beide ouders ho gestudeerd14%15%15%16%16%
4Beide ouders lager dan ho11%8%10%12%10%
Een of beide ouders ho gestudeerd11%10%8%10%12%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho8%9%8%7%9%
Een of beide ouders ho gestudeerd6%8%8%6%8%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho44%48%49%47%40%
Een of beide ouders ho gestudeerd49%47%51%45%37%
2Beide ouders lager dan ho16%16%19%18%16%
Een of beide ouders ho gestudeerd17%19%16%20%19%
3Beide ouders lager dan ho22%19%18%18%21%
Een of beide ouders ho gestudeerd18%17%16%19%20%
4Beide ouders lager dan ho13%11%10%11%15%
Een of beide ouders ho gestudeerd12%12%12%12%16%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho5%6%5%6%9%
Een of beide ouders ho gestudeerd3%6%5%5%7%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolBeide ouders lager dan ho20%20%23%20%16%
Een of beide ouders ho gestudeerd24%22%22%20%16%
2Beide ouders lager dan ho13%10%8%10%10%
Een of beide ouders ho gestudeerd11%13%13%13%14%
3Beide ouders lager dan ho17%18%17%17%17%
Een of beide ouders ho gestudeerd19%16%17%18%16%
4Beide ouders lager dan ho22%24%24%27%25%
Een of beide ouders ho gestudeerd27%23%23%26%28%
Speelt een belangrijke rolBeide ouders lager dan ho28%28%28%26%32%
Een of beide ouders ho gestudeerd19%26%24%24%25%
N18162648244028992277
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol