Motieven om niet te lenen

Hbo, naar Zorgtaken (in %)
N = 1903
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordZorgtaken20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolZorgtaken46%43%51%41%39%
Geen zorgtaken22%24%26%25%23%
2Zorgtaken9%5%4%8%5%
Geen zorgtaken5%5%4%5%6%
3Zorgtaken11%9%10%14%12%
Geen zorgtaken10%10%9%10%11%
4Zorgtaken12%12%12%16%12%
Geen zorgtaken20%17%19%20%20%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken22%31%23%21%32%
Geen zorgtaken43%43%41%40%40%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolZorgtaken20%29%21%28%27%
Geen zorgtaken30%27%30%31%28%
2Zorgtaken10%7%12%10%9%
Geen zorgtaken12%10%11%11%10%
3Zorgtaken4%6%12%10%8%
Geen zorgtaken13%13%12%13%14%
4Zorgtaken25%18%21%15%25%
Geen zorgtaken19%22%20%19%20%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken40%41%33%37%31%
Geen zorgtaken26%29%26%26%27%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolZorgtaken22%21%27%26%25%
Geen zorgtaken20%20%21%20%20%
2Zorgtaken7%7%7%4%4%
Geen zorgtaken8%8%7%7%9%
3Zorgtaken10%13%12%11%7%
Geen zorgtaken12%13%13%15%15%
4Zorgtaken20%24%24%28%25%
Geen zorgtaken26%25%25%24%26%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken42%35%30%31%38%
Geen zorgtaken34%35%34%34%30%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolZorgtaken42%44%38%40%42%
Geen zorgtaken51%50%52%50%46%
2Zorgtaken13%15%17%14%6%
Geen zorgtaken18%17%17%17%20%
3Zorgtaken29%12%18%18%16%
Geen zorgtaken14%15%15%15%16%
4Zorgtaken9%11%10%12%18%
Geen zorgtaken12%9%9%11%11%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken7%18%17%16%18%
Geen zorgtaken7%8%7%7%8%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolZorgtaken47%47%42%38%43%
Geen zorgtaken46%48%50%46%38%
2Zorgtaken8%18%16%17%6%
Geen zorgtaken17%17%18%19%18%
3Zorgtaken25%16%25%20%14%
Geen zorgtaken20%18%17%18%21%
4Zorgtaken13%12%11%12%23%
Geen zorgtaken13%11%11%12%15%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken7%7%6%13%13%
Geen zorgtaken4%6%5%5%8%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolZorgtaken17%17%18%16%18%
Geen zorgtaken22%21%23%20%16%
2Zorgtaken10%9%10%12%7%
Geen zorgtaken13%12%10%11%12%
3Zorgtaken14%14%18%13%13%
Geen zorgtaken18%18%17%17%17%
4Zorgtaken25%25%24%30%19%
Geen zorgtaken24%23%24%26%27%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken35%34%30%29%43%
Geen zorgtaken23%26%26%25%28%
N19032768253830412379
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol