Motieven om niet te lenen

Master, naar Functiebeperking (in %)
N = 1504
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordFunctiebeperking20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolFunctiebeperking22%30%25%22%21%
Geen functiebeperking/ziekte18%20%22%15%19%
2Functiebeperking5%4%4%5%5%
Geen functiebeperking/ziekte4%3%4%5%5%
3Functiebeperking7%6%8%8%10%
Geen functiebeperking/ziekte8%7%7%6%7%
4Functiebeperking13%18%14%19%21%
Geen functiebeperking/ziekte16%21%23%20%19%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking52%42%50%46%43%
Geen functiebeperking/ziekte53%49%44%54%49%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolFunctiebeperking39%36%38%35%32%
Geen functiebeperking/ziekte33%27%27%28%29%
2Functiebeperking12%8%8%11%10%
Geen functiebeperking/ziekte11%9%11%13%12%
3Functiebeperking8%10%8%8%9%
Geen functiebeperking/ziekte13%13%11%15%10%
4Functiebeperking22%20%18%17%21%
Geen functiebeperking/ziekte19%23%23%24%23%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking19%27%28%29%28%
Geen functiebeperking/ziekte24%28%28%21%26%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolFunctiebeperking26%22%28%24%25%
Geen functiebeperking/ziekte26%24%22%20%22%
2Functiebeperking8%12%9%9%13%
Geen functiebeperking/ziekte10%7%9%10%11%
3Functiebeperking12%13%12%10%10%
Geen functiebeperking/ziekte14%14%11%16%14%
4Functiebeperking22%25%18%28%24%
Geen functiebeperking/ziekte26%25%30%26%27%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking32%28%33%29%28%
Geen functiebeperking/ziekte25%30%29%28%25%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolFunctiebeperking52%52%65%52%45%
Geen functiebeperking/ziekte54%57%58%59%56%
2Functiebeperking16%18%14%20%16%
Geen functiebeperking/ziekte18%19%19%18%22%
3Functiebeperking11%12%5%10%18%
Geen functiebeperking/ziekte12%11%12%14%12%
4Functiebeperking10%11%7%10%13%
Geen functiebeperking/ziekte9%8%6%7%6%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking11%7%8%8%7%
Geen functiebeperking/ziekte6%5%4%2%4%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolFunctiebeperking52%47%64%56%43%
Geen functiebeperking/ziekte50%54%55%55%45%
2Functiebeperking18%25%16%20%23%
Geen functiebeperking/ziekte18%18%20%21%23%
3Functiebeperking12%13%12%13%20%
Geen functiebeperking/ziekte14%14%14%15%19%
4Functiebeperking10%7%3%7%10%
Geen functiebeperking/ziekte10%10%8%8%10%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking9%8%5%4%5%
Geen functiebeperking/ziekte8%3%3%2%3%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolFunctiebeperking25%21%22%19%13%
Geen functiebeperking/ziekte26%21%20%23%16%
2Functiebeperking11%13%11%10%12%
Geen functiebeperking/ziekte16%12%11%14%14%
3Functiebeperking19%19%15%16%16%
Geen functiebeperking/ziekte17%18%19%17%14%
4Functiebeperking21%24%28%26%28%
Geen functiebeperking/ziekte23%26%28%25%31%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking24%23%25%30%31%
Geen functiebeperking/ziekte19%22%22%21%25%
N1504759899803881
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol