Motieven om niet te lenen

Bachelor, naar Functiebeperking (in %)
N = 3706
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordFunctiebeperking20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolFunctiebeperking24%24%26%25%22%
Geen functiebeperking/ziekte20%21%23%21%21%
2Functiebeperking5%4%4%4%5%
Geen functiebeperking/ziekte5%5%4%5%6%
3Functiebeperking7%8%10%9%10%
Geen functiebeperking/ziekte10%9%8%11%9%
4Functiebeperking21%18%16%20%19%
Geen functiebeperking/ziekte19%17%19%20%20%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking43%46%44%42%44%
Geen functiebeperking/ziekte46%47%46%43%43%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolFunctiebeperking36%34%35%37%34%
Geen functiebeperking/ziekte30%28%31%31%26%
2Functiebeperking12%8%10%11%11%
Geen functiebeperking/ziekte12%12%12%11%11%
3Functiebeperking9%12%11%11%12%
Geen functiebeperking/ziekte13%12%12%14%14%
4Functiebeperking18%22%19%17%20%
Geen functiebeperking/ziekte20%20%20%21%22%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking25%24%25%25%23%
Geen functiebeperking/ziekte25%27%25%23%28%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolFunctiebeperking21%19%23%21%21%
Geen functiebeperking/ziekte20%19%20%20%19%
2Functiebeperking8%7%7%7%8%
Geen functiebeperking/ziekte8%8%8%7%10%
3Functiebeperking13%12%12%13%14%
Geen functiebeperking/ziekte12%14%13%16%16%
4Functiebeperking25%25%24%24%25%
Geen functiebeperking/ziekte26%26%26%25%28%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking33%37%33%34%32%
Geen functiebeperking/ziekte33%33%32%31%27%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolFunctiebeperking48%45%48%48%42%
Geen functiebeperking/ziekte51%53%54%51%48%
2Functiebeperking16%17%15%16%16%
Geen functiebeperking/ziekte19%18%18%19%22%
3Functiebeperking13%15%16%15%17%
Geen functiebeperking/ziekte14%14%14%16%15%
4Functiebeperking15%12%11%12%14%
Geen functiebeperking/ziekte9%9%8%10%9%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking8%11%10%9%11%
Geen functiebeperking/ziekte6%7%6%5%6%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolFunctiebeperking46%47%51%48%39%
Geen functiebeperking/ziekte49%49%50%46%39%
2Functiebeperking17%18%17%18%17%
Geen functiebeperking/ziekte18%18%19%20%21%
3Functiebeperking18%18%17%17%19%
Geen functiebeperking/ziekte19%17%17%18%20%
4Functiebeperking13%11%10%12%17%
Geen functiebeperking/ziekte11%11%10%11%14%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking6%6%5%6%8%
Geen functiebeperking/ziekte3%5%4%5%6%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolFunctiebeperking21%21%22%18%16%
Geen functiebeperking/ziekte25%22%23%22%17%
2Functiebeperking12%12%10%11%11%
Geen functiebeperking/ziekte14%13%12%13%14%
3Functiebeperking17%15%17%17%14%
Geen functiebeperking/ziekte19%18%18%18%18%
4Functiebeperking25%23%25%27%28%
Geen functiebeperking/ziekte22%23%24%26%26%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking25%29%26%26%31%
Geen functiebeperking/ziekte21%23%23%22%25%
N37064107368046373967
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol