Motieven om niet te lenen

Duaal, naar Eerste- of ouderejaars (in %)
N = 24
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordEerste- of ouderejaars20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolEerstejaars100%34%57%41%63%
Ouderejaars49%59%49%60%66%
2Eerstejaars0%10%17%0%0%
Ouderejaars0%2%5%1%7%
3Eerstejaars0%15%0%59%0%
Ouderejaars18%12%6%9%2%
4Eerstejaars0%6%25%0%19%
Ouderejaars2%12%20%14%23%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars0%36%0%0%19%
Ouderejaars30%15%20%16%2%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolEerstejaars0%0%0%0%19%
Ouderejaars16%7%18%12%26%
2Eerstejaars65%0%0%0%46%
Ouderejaars4%0%12%9%11%
3Eerstejaars0%6%17%0%0%
Ouderejaars15%4%11%5%0%
4Eerstejaars35%66%25%0%19%
Ouderejaars10%24%20%30%16%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars0%29%57%100%17%
Ouderejaars55%66%40%44%48%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolEerstejaars100%55%0%0%36%
Ouderejaars36%20%24%19%28%
2Eerstejaars0%16%0%0%39%
Ouderejaars0%17%10%7%0%
3Eerstejaars0%9%17%0%12%
Ouderejaars28%14%12%16%12%
4Eerstejaars0%21%51%0%13%
Ouderejaars9%16%24%24%36%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars0%0%32%100%0%
Ouderejaars26%33%29%34%24%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolEerstejaars35%79%57%41%42%
Ouderejaars54%53%54%63%32%
2Eerstejaars0%10%25%0%58%
Ouderejaars2%18%14%7%29%
3Eerstejaars65%11%17%0%0%
Ouderejaars39%4%13%11%13%
4Eerstejaars0%0%0%0%0%
Ouderejaars0%22%5%12%4%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars0%0%0%59%0%
Ouderejaars5%4%15%8%21%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolEerstejaars100%58%83%100%36%
Ouderejaars47%54%61%59%51%
2Eerstejaars0%16%0%0%58%
Ouderejaars4%18%13%11%25%
3Eerstejaars0%0%17%0%0%
Ouderejaars20%5%13%11%24%
4Eerstejaars0%6%0%0%7%
Ouderejaars19%21%7%14%0%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars0%21%0%0%0%
Ouderejaars10%2%6%6%0%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolEerstejaars0%14%17%0%36%
Ouderejaars6%16%16%26%24%
2Eerstejaars0%16%0%0%39%
Ouderejaars23%20%15%7%10%
3Eerstejaars35%0%17%0%19%
Ouderejaars28%13%20%5%25%
4Eerstejaars0%50%51%41%7%
Ouderejaars19%16%26%27%16%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars65%21%15%59%0%
Ouderejaars24%35%22%35%25%
N2449734823
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol