Motieven om niet te lenen

naar Eerste- of ouderejaars (in %)
N = 5306
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordEerste- of ouderejaars20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolEerstejaars19%22%24%21%19%
Ouderejaars21%22%24%22%22%
2Eerstejaars3%5%4%5%5%
Ouderejaars5%5%5%5%6%
3Eerstejaars9%10%8%11%9%
Ouderejaars9%8%9%9%9%
4Eerstejaars23%15%18%19%17%
Ouderejaars18%19%19%20%20%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars46%48%46%44%49%
Ouderejaars46%46%44%44%43%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolEerstejaars37%33%39%40%38%
Ouderejaars31%28%30%31%28%
2Eerstejaars14%13%14%11%14%
Ouderejaars12%10%10%12%10%
3Eerstejaars12%12%10%14%14%
Ouderejaars11%12%12%12%13%
4Eerstejaars17%18%17%15%18%
Ouderejaars20%22%21%21%22%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars20%23%20%20%16%
Ouderejaars26%28%26%25%28%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolEerstejaars22%22%23%23%23%
Ouderejaars21%19%21%20%20%
2Eerstejaars9%8%8%6%8%
Ouderejaars8%8%8%8%10%
3Eerstejaars14%13%15%14%14%
Ouderejaars12%13%12%15%15%
4Eerstejaars27%26%26%24%25%
Ouderejaars25%26%26%25%27%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars29%31%29%33%29%
Ouderejaars33%34%32%32%28%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolEerstejaars45%49%51%46%44%
Ouderejaars52%52%53%52%48%
2Eerstejaars20%18%17%17%20%
Ouderejaars18%18%18%18%20%
3Eerstejaars14%15%15%17%17%
Ouderejaars14%14%14%14%15%
4Eerstejaars14%11%10%12%10%
Ouderejaars10%9%9%10%10%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars8%8%8%8%8%
Ouderejaars6%7%7%6%7%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolEerstejaars48%48%53%49%42%
Ouderejaars48%50%50%48%39%
2Eerstejaars16%20%16%22%20%
Ouderejaars18%18%19%19%20%
3Eerstejaars20%16%17%16%16%
Ouderejaars18%17%16%18%20%
4Eerstejaars12%11%10%9%16%
Ouderejaars12%11%10%11%14%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars4%5%4%4%6%
Ouderejaars5%5%4%5%6%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolEerstejaars25%24%26%24%21%
Ouderejaars23%21%21%20%16%
2Eerstejaars14%14%13%10%13%
Ouderejaars13%12%11%13%13%
3Eerstejaars19%17%18%19%18%
Ouderejaars18%18%17%17%16%
4Eerstejaars21%23%22%28%24%
Ouderejaars23%24%26%26%28%
Speelt een belangrijke rolEerstejaars21%22%21%19%25%
Ouderejaars22%26%25%25%27%
N53064948487154404838
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol