Motieven om niet te lenen

naar Thuis- of uitwonend (in %)
N = 5583
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordThuis- of uitwonend202120202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolThuiswonend22%19%21%23%21%21%
Uitwonend26%26%24%27%23%21%
2Thuiswonend6%5%5%4%5%6%
Uitwonend5%4%4%6%5%5%
3Thuiswonend9%10%9%9%10%11%
Uitwonend7%8%8%8%8%7%
4Thuiswonend19%21%18%20%21%19%
Uitwonend14%15%17%16%18%21%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend44%46%46%45%42%43%
Uitwonend47%46%47%44%46%46%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolThuiswonend30%33%30%33%34%31%
Uitwonend30%30%28%30%29%27%
2Thuiswonend12%13%11%12%12%11%
Uitwonend9%12%10%9%11%10%
3Thuiswonend14%12%13%12%13%13%
Uitwonend10%11%11%12%13%12%
4Thuiswonend21%20%21%20%19%22%
Uitwonend19%18%21%20%20%20%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend23%23%25%23%22%23%
Uitwonend32%30%30%29%27%31%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolThuiswonend19%19%18%19%20%20%
Uitwonend26%27%24%26%22%21%
2Thuiswonend9%8%8%8%8%8%
Uitwonend9%10%8%8%8%11%
3Thuiswonend15%13%13%12%15%15%
Uitwonend13%12%14%13%15%14%
4Thuiswonend27%27%27%28%25%27%
Uitwonend20%22%23%22%25%27%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend30%33%34%32%33%30%
Uitwonend33%30%32%30%30%27%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolThuiswonend50%51%51%51%49%46%
Uitwonend53%51%52%55%55%49%
2Thuiswonend19%19%18%18%18%20%
Uitwonend17%16%17%15%17%21%
3Thuiswonend14%14%15%15%15%16%
Uitwonend10%13%13%12%14%14%
4Thuiswonend10%11%9%9%11%11%
Uitwonend9%11%10%10%9%9%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend6%6%7%7%7%7%
Uitwonend11%8%8%7%5%8%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolThuiswonend47%48%48%48%46%38%
Uitwonend54%48%51%55%51%42%
2Thuiswonend21%18%19%19%20%19%
Uitwonend16%17%17%17%19%21%
3Thuiswonend17%19%18%18%18%20%
Uitwonend14%17%15%14%16%19%
4Thuiswonend11%12%11%10%12%15%
Uitwonend10%11%11%9%10%13%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend4%3%5%4%5%7%
Uitwonend6%7%5%5%4%5%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolThuiswonend22%22%21%21%20%16%
Uitwonend27%26%24%24%22%17%
2Thuiswonend13%13%12%11%12%12%
Uitwonend14%14%13%11%13%14%
3Thuiswonend19%19%18%17%17%17%
Uitwonend17%17%17%18%18%16%
4Thuiswonend25%23%24%25%27%26%
Uitwonend20%22%24%25%25%28%
Speelt een belangrijke rolThuiswonend21%23%26%25%24%28%
Uitwonend21%20%23%22%22%25%
N558353064947487154404848
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol