Motieven om niet te lenen

Wo, naar Opleidingssector (in %)
N = 3403
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordOpleidingssector20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolOnderwijs37%100%17%6%29%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving13%5%14%11%11%
Natuur16%18%15%16%20%
Techniek15%13%15%11%15%
Gezondheidszorg18%11%12%12%15%
Economie14%17%18%13%17%
Recht20%21%24%16%19%
Gedrag en Maatschappij19%20%25%17%17%
Taal en Cultuur13%23%22%21%19%
Sectoroverstijgend11%11%13%5%16%
2Onderwijs10%0%0%10%24%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving3%3%2%3%3%
Natuur4%6%5%3%4%
Techniek3%3%4%3%3%
Gezondheidszorg4%6%5%5%7%
Economie4%2%5%6%2%
Recht7%4%6%7%3%
Gedrag en Maatschappij5%4%4%5%6%
Taal en Cultuur6%6%3%5%9%
Sectoroverstijgend4%8%1%2%1%
3Onderwijs0%0%4%6%7%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving4%10%11%5%6%
Natuur6%7%9%6%5%
Techniek9%8%6%6%6%
Gezondheidszorg5%5%4%7%8%
Economie7%5%5%12%8%
Recht11%7%11%6%5%
Gedrag en Maatschappij7%6%7%6%6%
Taal en Cultuur9%8%12%10%7%
Sectoroverstijgend8%4%2%7%13%
4Onderwijs10%0%0%6%10%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving20%18%19%19%22%
Natuur22%19%20%21%22%
Techniek16%19%19%22%21%
Gezondheidszorg17%24%20%20%17%
Economie24%22%25%20%24%
Recht15%21%19%17%21%
Gedrag en Maatschappij18%18%17%23%20%
Taal en Cultuur16%12%13%13%20%
Sectoroverstijgend19%14%14%15%18%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs43%0%78%73%31%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving59%64%55%62%57%
Natuur53%50%51%54%50%
Techniek57%57%55%58%56%
Gezondheidszorg56%54%59%56%55%
Economie52%54%49%49%48%
Recht47%46%40%55%52%
Gedrag en Maatschappij51%52%47%49%51%
Taal en Cultuur56%51%50%51%45%
Sectoroverstijgend58%63%70%70%52%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolOnderwijs40%50%18%61%33%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving44%39%43%49%34%
Natuur41%40%43%40%36%
Techniek43%45%44%39%39%
Gezondheidszorg32%36%34%37%32%
Economie26%28%32%30%26%
Recht31%26%32%35%27%
Gedrag en Maatschappij34%24%31%28%27%
Taal en Cultuur38%32%31%36%29%
Sectoroverstijgend51%40%46%58%37%
2Onderwijs0%0%13%6%15%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving11%11%6%14%16%
Natuur14%12%11%13%13%
Techniek12%11%13%15%12%
Gezondheidszorg15%13%12%12%14%
Economie14%14%12%11%10%
Recht12%10%10%10%15%
Gedrag en Maatschappij12%11%10%12%9%
Taal en Cultuur11%9%13%12%9%
Sectoroverstijgend13%14%22%7%11%
3Onderwijs26%0%25%0%8%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving9%13%9%11%9%
Natuur10%12%11%10%15%
Techniek10%11%8%14%12%
Gezondheidszorg13%12%10%14%11%
Economie12%14%15%11%12%
Recht11%19%10%14%6%
Gedrag en Maatschappij8%13%11%13%9%
Taal en Cultuur8%11%8%13%13%
Sectoroverstijgend12%7%11%9%9%
4Onderwijs7%0%32%11%8%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving20%19%24%15%19%
Natuur18%18%18%19%15%
Techniek17%20%17%20%24%
Gezondheidszorg18%18%17%21%19%
Economie24%24%20%22%26%
Recht22%16%26%21%26%
Gedrag en Maatschappij19%22%22%25%27%
Taal en Cultuur21%21%22%18%22%
Sectoroverstijgend9%19%10%10%20%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs26%50%12%22%36%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving16%18%18%10%22%
Natuur18%18%18%17%21%
Techniek18%14%19%12%13%
Gezondheidszorg23%21%27%16%23%
Economie25%19%21%26%26%
Recht23%29%21%19%26%
Gedrag en Maatschappij27%29%25%23%28%
Taal en Cultuur22%27%27%20%28%
Sectoroverstijgend15%20%11%16%23%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolOnderwijs27%50%0%49%32%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving21%18%19%25%17%
Natuur24%23%25%19%23%
Techniek22%21%22%22%25%
Gezondheidszorg20%18%22%14%17%
Economie24%19%22%24%22%
Recht22%17%24%18%10%
Gedrag en Maatschappij23%18%23%19%22%
Taal en Cultuur24%20%22%19%18%
Sectoroverstijgend24%23%19%28%22%
2Onderwijs7%0%0%6%0%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving11%4%13%13%17%
Natuur10%6%9%11%13%
Techniek13%9%9%8%10%
Gezondheidszorg11%11%10%10%13%
Economie8%10%13%7%10%
Recht7%3%6%11%11%
Gedrag en Maatschappij8%10%8%12%10%
Taal en Cultuur8%10%11%9%9%
Sectoroverstijgend8%9%10%9%8%
3Onderwijs20%0%24%11%44%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving10%11%14%18%13%
Natuur15%15%14%17%16%
Techniek16%14%13%14%14%
Gezondheidszorg11%15%7%18%15%
Economie13%13%12%18%17%
Recht13%13%14%12%9%
Gedrag en Maatschappij14%17%16%13%15%
Taal en Cultuur14%12%15%16%15%
Sectoroverstijgend15%14%7%11%22%
4Onderwijs20%0%49%23%3%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving24%31%29%18%29%
Natuur25%29%26%28%28%
Techniek25%28%32%27%27%
Gezondheidszorg30%31%29%28%30%
Economie28%26%30%25%23%
Recht24%31%26%30%37%
Gedrag en Maatschappij27%27%25%29%29%
Taal en Cultuur23%25%23%26%31%
Sectoroverstijgend27%19%25%18%26%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs26%50%27%11%20%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving33%36%25%26%24%
Natuur26%26%27%26%21%
Techniek24%28%24%28%23%
Gezondheidszorg27%26%33%30%25%
Economie27%32%23%26%28%
Recht34%36%29%29%33%
Gedrag en Maatschappij29%28%28%27%24%
Taal en Cultuur30%33%30%30%26%
Sectoroverstijgend26%34%40%34%22%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolOnderwijs40%100%17%56%52%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving46%52%59%49%45%
Natuur56%55%56%55%49%
Techniek59%66%67%62%63%
Gezondheidszorg54%53%60%50%46%
Economie60%64%63%64%58%
Recht51%52%54%59%47%
Gedrag en Maatschappij45%42%45%48%41%
Taal en Cultuur37%35%41%34%35%
Sectoroverstijgend45%45%48%56%40%
2Onderwijs26%0%40%17%26%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving20%15%15%23%22%
Natuur21%21%18%19%26%
Techniek18%16%16%20%20%
Gezondheidszorg22%24%18%26%28%
Economie19%19%19%17%21%
Recht19%19%17%16%20%
Gedrag en Maatschappij17%19%21%22%22%
Taal en Cultuur18%18%13%14%15%
Sectoroverstijgend23%18%25%16%31%
3Onderwijs10%0%15%11%13%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving16%14%12%14%18%
Natuur11%12%14%14%14%
Techniek10%11%9%10%11%
Gezondheidszorg13%13%12%17%15%
Economie9%10%10%11%11%
Recht14%13%13%16%20%
Gedrag en Maatschappij17%15%12%14%17%
Taal en Cultuur13%14%17%21%16%
Sectoroverstijgend11%15%7%15%6%
4Onderwijs7%0%28%16%10%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving11%15%7%9%9%
Natuur8%8%7%8%6%
Techniek9%4%4%7%4%
Gezondheidszorg6%7%7%6%6%
Economie7%5%6%6%4%
Recht8%10%9%7%6%
Gedrag en Maatschappij14%16%14%11%13%
Taal en Cultuur16%21%17%16%23%
Sectoroverstijgend12%15%15%4%15%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs17%0%0%0%0%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving7%5%6%4%7%
Natuur5%4%4%4%4%
Techniek4%4%4%2%3%
Gezondheidszorg4%3%3%2%4%
Economie4%1%2%3%6%
Recht8%5%7%2%8%
Gedrag en Maatschappij7%8%8%5%7%
Taal en Cultuur15%12%12%14%11%
Sectoroverstijgend9%6%6%9%9%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolOnderwijs47%100%17%66%62%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving48%54%55%50%34%
Natuur53%52%52%52%39%
Techniek55%57%60%53%47%
Gezondheidszorg50%49%50%46%35%
Economie53%53%56%59%49%
Recht51%50%47%59%40%
Gedrag en Maatschappij46%50%51%48%42%
Taal en Cultuur53%49%51%48%40%
Sectoroverstijgend43%61%60%62%37%
2Onderwijs26%0%21%11%16%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving23%22%18%19%26%
Natuur23%23%22%22%23%
Techniek17%19%19%22%24%
Gezondheidszorg19%22%22%24%26%
Economie20%21%21%19%26%
Recht19%17%20%16%18%
Gedrag en Maatschappij18%19%19%22%27%
Taal en Cultuur16%19%18%18%19%
Sectoroverstijgend27%22%10%15%29%
3Onderwijs20%0%28%0%16%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving13%14%11%17%23%
Natuur10%15%16%16%22%
Techniek15%12%12%13%15%
Gezondheidszorg14%17%15%17%21%
Economie14%14%13%15%14%
Recht14%18%15%17%29%
Gedrag en Maatschappij17%14%17%13%14%
Taal en Cultuur14%18%19%19%18%
Sectoroverstijgend16%6%11%8%12%
4Onderwijs0%0%28%23%7%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving11%7%13%10%11%
Natuur10%8%8%8%13%
Techniek8%7%6%9%13%
Gezondheidszorg12%10%8%10%13%
Economie10%10%8%6%9%
Recht12%9%12%6%11%
Gedrag en Maatschappij12%13%8%12%14%
Taal en Cultuur9%9%9%12%17%
Sectoroverstijgend7%9%14%10%16%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs7%0%5%0%0%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving5%4%3%4%7%
Natuur4%3%3%3%3%
Techniek5%4%3%2%2%
Gezondheidszorg4%2%4%3%5%
Economie3%2%2%2%2%
Recht5%6%5%2%2%
Gedrag en Maatschappij7%5%5%4%3%
Taal en Cultuur8%5%3%3%6%
Sectoroverstijgend7%2%5%5%7%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolOnderwijs14%0%8%49%18%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving25%26%26%25%17%
Natuur25%22%22%19%18%
Techniek27%24%22%25%19%
Gezondheidszorg30%22%23%22%17%
Economie30%25%24%26%15%
Recht24%23%20%21%13%
Gedrag en Maatschappij26%21%24%20%17%
Taal en Cultuur26%23%21%18%15%
Sectoroverstijgend26%28%25%28%20%
2Onderwijs10%0%19%6%0%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving20%15%14%11%19%
Natuur14%15%13%16%16%
Techniek15%14%15%14%11%
Gezondheidszorg18%18%15%16%17%
Economie15%15%14%14%15%
Recht10%7%9%21%16%
Gedrag en Maatschappij14%14%11%12%15%
Taal en Cultuur16%12%9%13%14%
Sectoroverstijgend23%16%16%9%11%
3Onderwijs17%0%18%11%19%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving14%23%20%22%17%
Natuur21%18%18%18%20%
Techniek18%17%17%17%15%
Gezondheidszorg16%19%19%17%17%
Economie15%18%16%17%16%
Recht22%18%15%13%14%
Gedrag en Maatschappij19%16%19%22%17%
Taal en Cultuur19%16%17%18%12%
Sectoroverstijgend22%10%18%15%21%
4Onderwijs43%50%55%17%44%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving18%24%22%21%26%
Natuur22%26%25%28%26%
Techniek22%22%25%26%32%
Gezondheidszorg20%23%25%27%27%
Economie21%19%28%21%27%
Recht22%30%31%26%30%
Gedrag en Maatschappij21%27%27%29%31%
Taal en Cultuur17%25%26%30%26%
Sectoroverstijgend17%25%29%21%29%
Speelt een belangrijke rolOnderwijs17%50%0%17%19%
Landbouw en Natuurlijke Omgeving22%13%17%20%22%
Natuur18%18%22%19%20%
Techniek18%22%21%19%23%
Gezondheidszorg15%18%19%18%23%
Economie18%23%19%21%27%
Recht22%22%25%19%27%
Gedrag en Maatschappij21%21%19%18%20%
Taal en Cultuur22%23%27%21%32%
Sectoroverstijgend13%21%12%27%20%
N34032179233323992469
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol