Motieven om niet te lenen

Wo, naar Zorgtaken (in %)
N = 3403
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordZorgtaken20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolZorgtaken35%31%35%23%40%
Geen zorgtaken15%16%17%14%16%
2Zorgtaken6%7%8%6%8%
Geen zorgtaken4%4%4%5%5%
3Zorgtaken12%9%11%11%9%
Geen zorgtaken7%6%7%7%7%
4Zorgtaken21%20%19%13%19%
Geen zorgtaken19%19%19%20%21%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken27%33%27%48%24%
Geen zorgtaken55%54%53%54%52%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolZorgtaken39%28%27%28%25%
Geen zorgtaken36%34%36%36%32%
2Zorgtaken12%14%11%9%12%
Geen zorgtaken13%12%12%12%12%
3Zorgtaken6%10%10%9%8%
Geen zorgtaken11%13%11%13%11%
4Zorgtaken14%16%17%22%16%
Geen zorgtaken19%20%20%21%23%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken29%31%34%32%39%
Geen zorgtaken22%22%21%18%23%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolZorgtaken31%20%32%22%30%
Geen zorgtaken22%20%22%20%20%
2Zorgtaken9%4%9%11%12%
Geen zorgtaken9%9%10%10%11%
3Zorgtaken12%15%9%13%13%
Geen zorgtaken14%14%13%15%15%
4Zorgtaken17%20%20%21%33%
Geen zorgtaken27%28%28%27%28%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken31%41%29%33%12%
Geen zorgtaken28%30%27%28%25%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolZorgtaken44%38%39%48%36%
Geen zorgtaken52%54%56%54%50%
2Zorgtaken12%21%15%12%19%
Geen zorgtaken20%19%18%20%23%
3Zorgtaken14%11%12%17%17%
Geen zorgtaken12%13%12%14%14%
4Zorgtaken14%17%17%16%12%
Geen zorgtaken10%10%9%8%8%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken16%13%17%7%17%
Geen zorgtaken6%5%5%4%5%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolZorgtaken45%51%47%57%36%
Geen zorgtaken51%52%53%52%42%
2Zorgtaken14%14%21%16%34%
Geen zorgtaken19%20%20%21%24%
3Zorgtaken16%18%20%13%15%
Geen zorgtaken14%14%15%15%18%
4Zorgtaken16%11%4%11%13%
Geen zorgtaken10%9%9%9%13%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken8%5%8%2%3%
Geen zorgtaken5%4%3%3%3%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolZorgtaken25%14%17%17%15%
Geen zorgtaken27%24%23%23%17%
2Zorgtaken10%8%11%13%13%
Geen zorgtaken15%14%13%14%15%
3Zorgtaken16%15%10%12%5%
Geen zorgtaken18%18%18%18%17%
4Zorgtaken21%17%31%30%30%
Geen zorgtaken21%25%27%26%29%
Speelt een belangrijke rolZorgtaken28%45%32%29%38%
Geen zorgtaken18%20%20%19%23%
N34032179233323992469
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol