Motieven om niet te lenen

Hbo, naar Functiebeperking (in %)
N = 1864
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordFunctiebeperking20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolFunctiebeperking26%27%29%27%24%
Geen functiebeperking/ziekte22%25%27%25%23%
2Functiebeperking5%4%4%5%5%
Geen functiebeperking/ziekte5%6%4%5%6%
3Functiebeperking7%9%10%9%11%
Geen functiebeperking/ziekte11%10%9%11%11%
4Functiebeperking22%18%16%20%19%
Geen functiebeperking/ziekte19%16%19%20%20%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking40%42%41%39%41%
Geen functiebeperking/ziekte42%43%41%38%39%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolFunctiebeperking34%31%33%35%34%
Geen functiebeperking/ziekte29%26%29%28%24%
2Functiebeperking12%7%10%11%10%
Geen functiebeperking/ziekte12%11%11%11%11%
3Functiebeperking10%11%12%11%14%
Geen functiebeperking/ziekte13%12%12%14%14%
4Functiebeperking18%23%19%16%20%
Geen functiebeperking/ziekte20%21%20%21%21%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking27%28%27%26%23%
Geen functiebeperking/ziekte27%30%28%26%30%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolFunctiebeperking21%19%23%21%20%
Geen functiebeperking/ziekte20%21%20%20%20%
2Functiebeperking8%8%7%7%8%
Geen functiebeperking/ziekte8%8%7%7%9%
3Functiebeperking12%11%11%13%13%
Geen functiebeperking/ziekte11%13%13%16%15%
4Functiebeperking25%24%24%24%25%
Geen functiebeperking/ziekte26%25%25%24%27%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking34%38%35%35%34%
Geen functiebeperking/ziekte35%34%34%33%29%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolFunctiebeperking49%44%49%48%42%
Geen functiebeperking/ziekte51%53%53%50%48%
2Functiebeperking15%16%14%16%15%
Geen functiebeperking/ziekte18%17%18%17%21%
3Functiebeperking14%17%16%15%17%
Geen functiebeperking/ziekte14%14%15%16%15%
4Functiebeperking14%11%11%12%15%
Geen functiebeperking/ziekte10%8%8%11%9%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking8%12%9%9%11%
Geen functiebeperking/ziekte6%7%7%6%7%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolFunctiebeperking46%45%50%47%38%
Geen functiebeperking/ziekte47%49%50%44%38%
2Functiebeperking16%17%16%18%15%
Geen functiebeperking/ziekte16%17%18%19%19%
3Functiebeperking19%18%18%17%19%
Geen functiebeperking/ziekte21%18%17%19%22%
4Functiebeperking13%11%11%12%18%
Geen functiebeperking/ziekte12%11%11%12%14%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking6%7%5%7%9%
Geen functiebeperking/ziekte4%5%5%5%7%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolFunctiebeperking20%19%22%17%16%
Geen functiebeperking/ziekte23%22%23%21%16%
2Functiebeperking11%10%9%11%10%
Geen functiebeperking/ziekte13%12%11%11%13%
3Functiebeperking17%16%16%16%14%
Geen functiebeperking/ziekte19%19%18%18%18%
4Functiebeperking27%23%24%27%27%
Geen functiebeperking/ziekte23%23%24%26%26%
Speelt een belangrijke rolFunctiebeperking25%32%29%28%32%
Geen functiebeperking/ziekte23%25%25%24%27%
N18642726237230412379
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol