Motieven om niet te lenen

Hbo, naar Migratieachtergrond (in %)
N = 1893
tabel
 
vraag
 
Vraag / StellingAntwoordMigratieachtergrond20202019201820172016
Ouders dragen bijSpeelt geen rolMigratieachtergrond38%43%46%44%34%
Geen migratieachtergrond21%24%26%24%23%
2Migratieachtergrond5%8%5%10%4%
Geen migratieachtergrond5%5%4%5%6%
3Migratieachtergrond10%16%14%17%18%
Geen migratieachtergrond10%9%9%10%10%
4Migratieachtergrond18%10%13%13%18%
Geen migratieachtergrond20%18%19%21%20%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond30%22%22%17%27%
Geen migratieachtergrond44%44%42%41%41%
Verricht betaald werkSpeelt geen rolMigratieachtergrond34%26%36%31%34%
Geen migratieachtergrond29%27%29%31%27%
2Migratieachtergrond11%11%11%5%14%
Geen migratieachtergrond12%10%11%12%10%
3Migratieachtergrond11%13%7%13%11%
Geen migratieachtergrond13%12%13%13%14%
4Migratieachtergrond13%16%12%16%15%
Geen migratieachtergrond20%22%21%19%21%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond32%34%35%35%25%
Geen migratieachtergrond26%29%26%25%28%
Ontraden door oudersSpeelt geen rolMigratieachtergrond20%23%26%25%26%
Geen migratieachtergrond20%20%21%20%19%
2Migratieachtergrond9%5%7%7%8%
Geen migratieachtergrond7%8%7%7%9%
3Migratieachtergrond12%13%12%17%12%
Geen migratieachtergrond12%13%13%15%15%
4Migratieachtergrond18%25%20%17%25%
Geen migratieachtergrond27%25%26%25%27%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond40%34%34%35%30%
Geen migratieachtergrond33%35%33%34%31%
Onzeker over toekomstig inkomenSpeelt geen rolMigratieachtergrond43%37%40%38%39%
Geen migratieachtergrond52%51%52%51%46%
2Migratieachtergrond13%14%15%13%18%
Geen migratieachtergrond18%17%17%17%19%
3Migratieachtergrond12%23%18%20%11%
Geen migratieachtergrond15%14%15%15%16%
4Migratieachtergrond17%11%9%15%12%
Geen migratieachtergrond10%9%9%11%11%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond15%15%18%14%20%
Geen migratieachtergrond5%8%7%6%7%
Leenvoorwaarden DUO niet bekendSpeelt geen rolMigratieachtergrond53%42%46%41%38%
Geen migratieachtergrond45%48%50%46%38%
2Migratieachtergrond11%15%14%17%14%
Geen migratieachtergrond17%17%18%19%18%
3Migratieachtergrond19%19%20%20%23%
Geen migratieachtergrond21%18%17%18%21%
4Migratieachtergrond9%16%12%13%12%
Geen migratieachtergrond13%11%11%12%16%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond8%8%8%9%13%
Geen migratieachtergrond3%6%5%5%8%
Principiële bezwaren tegen lenenSpeelt geen rolMigratieachtergrond16%15%18%18%14%
Geen migratieachtergrond23%21%23%20%16%
2Migratieachtergrond11%9%8%8%13%
Geen migratieachtergrond13%12%11%11%12%
3Migratieachtergrond16%21%20%19%12%
Geen migratieachtergrond19%17%17%17%17%
4Migratieachtergrond20%22%20%23%15%
Geen migratieachtergrond25%23%24%27%27%
Speelt een belangrijke rolMigratieachtergrond37%33%34%32%46%
Geen migratieachtergrond21%26%25%25%28%
N18932769253830412379
Eerder in de vragenlijst heb je aangegeven geen gebruik te maken van een lening bij DUO. Kun je aangeven in hoeverre onderstaande redenen daarbij een rol gespeeld hebben?
  • Mijn ouders dragen voldoende bij
  • Ik werk om niet te hoeven lenen
  • Mijn ouders raden het me af om te lenen
  • Ik heb principiële bezwaren tegen lenen
  • Ik heb onvoldoende kennis over de leenvoorwaarden van DUO
  • Ik weet niet of ik later genoeg zal verdienen om het terug te betalen

Antwoorden:
1. Speelt geen rol
2.
3.
4.
5. Speelt een belangrijke rol